Inne akcje

Łodzianie, pokażcie się! Łodzianie, pokażmy się!:) - izavel: ""Nawet flądra nie jest bezstronna..." (S.J. Lec)"

Już w najbliższą sobotę na Rynku Manufaktury pierwsze wakacyjne spotkanie w ramach Łódzkiej Czytelni na świeżym powietrzu "OB-CIACH"! Oczywiście serdecznie zapraszamy Wszystkich Czytelników OB-CIACHowych gazet! (wraz z gazetami rzecz jasna!). Mamy nadzieję, że sezon urlopowy nie sprawi, iż nie dopisze frekwencja!

Poniżej kilka kwestii organizacyjnych, ku przypomnieniu:)

(1)Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na zakup jesienią (po wakacjach) kwiatów na groby tragicznie zmarłych łodzian – ś.p. Joanny Agackiej-Indeckiejoraz ś.p. Marka Rosiaka. Pamiętajmy, że „w pamięci jest siła zaklęta...”! Będziemy zbierać fundusze podczas OB-CIACHowych spotkań w wakacje – tj. w lipcu i sierpniu (pierwsze osoby wpłaciły juz podczas czerwcowego spotkania, wtedy, gdy powstał ten pomysł!) ,zaś złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobach oraz wspomnienie tragicznie zmarłych łodzian odbędzie się jesienią. Czas wakacyjnych spotkań to okazja do uzgodnienia szczegółów!

(2) Uwaga! Konkurs!Intuicja (czyli matka-założycielka OB-CIACHu!:)) już wkrótce tj. na lipcowym warszawskim spotkaniu zainauguruje konkurs fotograficzny pt.: „OB-CIACH dookoła świata”. Przez okres wakacji wszyscy robimy zdjęcia (z gazetami oczywiście!:)) w miejscach, do których się udajemy, wszędzie tam, gdzie nas wiatr poniesie i los rzuci;) Zdjęcia następnie należy wkleić na blogu Intuicji albo przesłać Jej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w październiku, zaś zwycięzca otrzyma nalewkę domowego wyrobu:D (tutaj informacja: http://niepoprawni.pl/blog/1627/ob-ciach-w-lipcu-nie-tylko-na-forum-europejskim )

(3) Spotykamy się w najbliższą sobotę 16.07, w samo południe (12:00), na Rynku Manufaktury!Gromadzimy się na ławeczkach – w okolicy „pucybuta”, rozsiadamy się i rozkładamy naszą OB-CIACHową prasę, zaczytując się z nieukrywanym zainteresowaniem i prawdziwą przyjemnością! Prosiłabym Wszystkich przybywających, aby trwali na posterunku w pozycji „bojowej” (opisanej wyżej) przez co najmniej pół godziny, czyli do 12:30... Siedzimy, zajmując liczne ławeczki (a nie jedną – tę samą wszyscy!) albo spacerujemy – pochłonięci lekturą OB-CIACHowych gazet:) Proponuję, byśmy dopiero po tym czasie zgromadzili się wszyscy razem, bliżej siebie i zaczęli nasze comiesięczne dyskutowanie i omawianie różnych ważnych OB-CIACHowych spraw.

(4)Na zakończenie wspomnę jeszcze tylko, bo może nie wszyscy wiedzą, iż powołana do życia została już w pełni oficjalnie i formalnie Fundacja „Kocham OB-CIACH”,wszystkich sympatyków i OB-CIACHo-entuzjastów proszę serdecznie o zasilenie konta Fundacji, każda złotówka się liczy, każda złotówka się przyda i z pewnością, każda złotówka zostanie wykorzystana na słuszne cele! Poniżej podaję dane Fundacji (które można zawsze znaleźć u Intuicji).

Fundacja Kocham OB-CIACH , ul. Belgradzka 10/115 02-793 Warszawa

PKO BP 31 1020 1013 0000 0402 0248 7486

SWIFT (BIC) BPKOPLPW PL 31 1020 1013 0000 0402 0248 7486

dopisek: na cele statutowe i administracyjne

Do zobaczenia w sobotę!

Wszystkim, i w Łodzi, i w innych miastach, które biorą udział w comiesięcznych spotkaniach czytelniczych "OB-CIACH" życzę przede wszystkim dobrej zabawy, ładnej pogody i jak największego społecznego oddziaływania!:)


PS. Poezje pana Wojtka Wencla, które początkowo przewidziane zostały na lipiec, muszą zostać przełożone na kolejne spotkanie - czyli na sierpień. Zmiana nastąpiła z ważnych powodów osobistych osoby, która zaproponowała taką formę. Ale pamiętajmy, że co się odwlecze, to nie uciecze!:)

Authors:

Read more http://izavel.salon24.pl/324429,lodzianie-pokazcie-sie-lodzianie-pokazmy-sie

© Copyright Ob-Ciach 2011