Do 31 października można głosować na historyczną książkę roku.Tutaj

Jedną z metod zwalczania niepoprawnych  poglądów jest dyskryminacja ekonomiczna. Pisał kiedyś o tym Toyah.

Może przeceniam ten konkurs, ale wydaje mi się, że dzięki niemu historycy niepoprawni mogą uzyskać jakiś rozgłos, co zachęci do wydawanie ich książek. Niestety w przeciwieństwie do swoich poprawnych kolegów historycy Ci nie mogą liczyć  na różne granty.

Zachęcam do zagłosowania na książkę Pani Justyny Błażejewskiej, którą napisała wraz z Prof. Wieczorkiewiczem ”Przez Polskę Ludową na przełaj i na przekór”. Pani Justyna jest bardzo młoda, więc tym bardziej warto wspierać ro.

Dla tych, którzy postępują według kryterium popieram wszystko co krytykuje gaz wyborcza cytacik z  recenzji książki pani Justyny Pt. „Papierowa rewolucja” z tejże gazety.: Młoda zarówno wiekiem, jak i dorobkiem badawczym autorka z wielką pewnością siebie wydaje sądy i rozstawia po kątach uznanych historyków opozycji." Tutajcałą "recenzja"

Mnie pani Justyna bardzo przekonała do siebie swoją odpowiedzią na pytanie, dlaczego zainteresowała się  tematem drugiego obiegu wydawniczego. Powiedziała: W pewnym momencie człowiek dowiaduje się o czymś i nie jest to wcale przyjemne. Ale nie można już wrócić do sytuacji, zanim się o tym wiedziało, trzeba coś z tym zrobić. (Przytaczam z pamięci przefiltrowane przez własny sposób rozumienia spraw, pani Justyna bardzo dba o język i powiedziała to dużo ładniej)

Na pewno książka ta mieści się w idei ob-ciachu. Ponieważ wartością dla pani Justyny jest prawda i Polska. Poza tym jak już wspominałam książka jest bardzo ob-ciachowa, bo napisane pięknym językiem.